zachód-światowy-dzień-ubogich

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywany dzisiaj Światowy Dzień Ubogich, we wszystkich parafiach naszej diecezji zbierane są dziś ofiary do skarbon na różne akcje pomocowe prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

2. Przez cały listopad zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych codziennie o 17.30, a w niedzielę o 18.30. W kolejne dni tygodnia będziemy polecać zmarłych z następujących ulic: poniedziałek zmarli z ulicy Jeziornej, wtorek – ul. Akacjowa, Al. Przyjaciół Al. Róż, środa – ul. Bursztynowa, Biała, Czarna i Olimpijska, czwartek –ul. Bałtycka i zmarli spoza naszej parafii, piątek – ul. Błękitna, Dębowa, Jodłowa, Kasztanowa, sobota – ul. Klonowa, Limbowa, Koralowa, Morska, Różowa, Wierzbowa, niedziela – ul. Żółta, Rybaki, Sosnowa, Świerkowa, Zielona i Żeglarska

3. Zgodnie z tradycją naszej parafii, w listopadowe poniedziałki podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się za tych, którzy już od nas odeszli. Jutro w Eucharystii polecać będziemy zmarłych z ulic: Akacjowej, Dębowej, Jodłowej, Kasztanowej, Klonowej, Limbowej, Wierzbowej, Sosnowej i Świerkowej. Mieszkańców tych ulic zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższą sobotę 25 listopada organizujemy wyjazd na Diecezjalne Święto Młodych w Mrągowie. Młodzież zainteresowaną wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Szymonem.

5. Taca z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na gospodarcze sprawy naszej parafii wyniosła
3205 zł . Dziękujemy za wszystkie ofiary, również za te wpłacane na konto parafii.

6. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  • w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy, męczenników

7. Zachęcamy do nabycia prasy, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, jest również nowy numer Posłańca, który tym razem podejmuje tematykę samotności.

8. W mijającym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: śp. Zofia Balińska i śp. Andrzej Bąk. Pomódlmy się za Nich, Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.