trzymanie-rece-modlitwa-pismo

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są środki jakimi dysponuje Kościół i zachęca nas do korzystania z nich: gorliwe słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post.

2.Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 7:30 i 18:30.

3.Dzisiejsza niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. W kościołach prowadzona jest ogólnopolska zbiórka do puszek na misje.

4.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii.

5.Zapraszamy na Kurs Filipa, który odbędzie się w dniach 10-12 marca. Są to weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne prowadzące do pogłębienia wiary i osobistego spotkania z Panem Jezusem. Zapisy i informacje u ks. Wojciecha, numer telefonu 788 203 828. Można zabrać ulotki z zaproszeniem na Kurs.

6.Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. Informujemy, iż Fundusz wspiera dzieci i młodzież także z naszej parafii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i materiałach reklamowych – są do zabrania przy wyjściach z kościoła.

7.Msza święta i spotkanie dla rodziców po utracie dziecka w środę o godz. 18.00.

8.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym służy modlitwą wstawienniczą w Kaplicy Matki Bożej w środę 8. marca od 18.30 do 19.30.

9.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

10.Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego im. św. Mikołaja w

Olsztynie, prowadzonego przez Siostry Salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), na rok szkolny 2023/2024.

Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl, pod numerem telefonu: 519 336 229 oraz na plakacie, który znajduje się na naszej stronie parafialnej i w gablocie.

11.Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.