rekolekcje-ksiega-pismo-okulary

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże głosi ks. Henryk Kuman, misjonarz saletyn z Czech, którego serdecznie witamy. Nauki od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Taca zbierana na zakończenie rekolekcji przez misjonarza we wtorek i środę będzie przeznaczona na rozwój misji w Czechach.

2.Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 7:30 i 18:30.

3.W tym tygodniu nasz Kościół jest Kościołem Stacyjnym. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Okazja do spowiedzi podczas Mszy i nabożeństw. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Kancelaria w tym dniu jest odwołana. Zapraszamy do wpisywania się na listę do adoracji przy wyjściu, aby czuwać w kościele.

4.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii.

5.Zapraszamy na Kurs Filipa, który odbędzie się od 10 do 12 marca w naszej parafii. Są to krótkie rekolekcje prowadzące do odnowy wiary i pogłębienia relacji z Jezusem. Informacje na plakacie i ulotkach. Zapisy u ks. Wojciecha, numer telefonu 788 203 828.

6.Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. Informujemy, iż Fundusz wspiera dzieci i młodzież także z naszej parafii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i materiałach reklamowych – są do zabrania przy wyjściach z kościoła.

7.Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na tacę, konto parafialne i zbiórki na różne cele: na tacę, pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, pomoc młodzieży w organizowanej przez parafię pielgrzymce na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Łącznie złożyliście w ubiegłą niedzielę 7.215 zł. Bóg zapłać za Waszą hojność.

8.W I czwartek i I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w kościele o godz. 17.30. W I sobotę: różaniec wynagradzający o godz. 9.30, Msza św. dla chorych i starszych o godz. 10.00, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

9.Jerycho Różańcowe będzie od 2 do 9 marca w Parafii Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła.

10.W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu będzie zbiórka do puszek na pomoc misjom Ad Gentes. Może być to nasza jałmużna wielkopostna.

11.Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa dziś zbiórka do puszek na dokończenie prac remontowych w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Domus Mariae w Gietrzwałdzie. Ks. Arcybiskup prosi o wsparcie tego dzieła.

12.Zniechęcamy do nabycia prasy katolickiej. W niej znajdziemy wiele interesujących artykułów. Jest nowy numer Małego Gościa dla dzieci.

13.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Mieczysław Drankowicz, lat 92 , z ul. Bursztynowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …