plaża-gracja-zatoka-saletyni

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Podczas nabożeństwa w czwartek i piątek o godz. 17.30 okazja do spowiedzi. W sobotę różaniec wynagradzający o godz. 9.30, Msza św. o godz. 10.00 i błogosławieństwo lurdzkie.

2.Przypominamy, że w lipcu i sierpniu niedzielna Msza św. z godziny 13:00 zostaje odwołana. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki od 16.00 do 18.00.

3.W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

4.Misjonarze Saletyni organizują w dniach 23-28 sierpnia br. pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Matki Bożej na La Salette w 175. rocznicę objawienia z wylotem z Krakowa. W programie oprócz kilku dni na La Salette jest także nawiedzenie innych miejsc świętych: Newers, Paray-Le Monial, Taize
i Ars. Koszt pielgrzymki to 570 euro i 2.490zł. Dwadzieścia pięć lat temu w jubileuszowej pielgrzymce z koroną dla Matki Bożej czczonej w Dębowcu brali udział delegaci z naszej parafii. Teraz też zachęcamy czcicieli Pięknej Pani do wyjątkowego spotkanie z Nią w uroczym miejscu Jej zjawienia. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o szybki kontakt z ks. Romanem w Dębowcu tel. 692 – 294 – 871 lub sekretariatem Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej tel. 514 – 454 – 159.

5.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na świętopietrze i przekazywana Ojcu Świętemu
  • w sobotę święto św. Tomasza, Apostoła

6.Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy bezpiecznej podróży i spokojnego dobrego odpoczynku.