druga-niedziela-adwentu-saletyni

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1.We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zawierzamy się Maryi w czasie przeżywania Adwentu. W myśl objawień Matki Bożej w południe będzie „Godzina Łaski”. Zachęcamy w tym czasie do modlitwy w kościele lub w domu.

2.Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Dzisiejsza taca jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

3.Msze święte – roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie o godz. 6.45.

4.W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

5.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed świętami.

6.Możemy włączyć się w akcję pomocową Caritasu przez nabycie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zarówno w świece jak i opłatki wigilijne od Sióstr Kapucynek ze Szczytna, można zaopatrzyć się w zakrystii.

7.W związku z ograniczeniami powodowanymi pandemią informujemy, że:

  • codziennie transmitujemy wszystkie Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła
  • w niedziele Adwentu wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 18.00

8.Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej i do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2021 – 7 numerów w cenie 42 zł. W zakrystii jest do odebrania Posłaniec dla prenumeratorów.

9.W minionym tygodniu odeszli do Pana: Janusz Ruciński z ul. Czarnej, Mieczysław Szuwarski z ul. Sosnowej i Jolanta Bilkiewicz z Al. Przyjaciół. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…