czwarta-niedziela-adwentu-saletynow

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1.We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Starszych i dzieci zapraszamy w tym roku dnia na Pasterkę o godz. 21.00. Kolejna Msza św., zwana Pasterką, o północy. Godzinę wcześniej, o 23.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

2.W Boże Narodzenie Msza św. o godz. 7.00 jest odwołana. W Święto Św. Szczepana Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3.W następną niedzielę 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny.

4.W ostatnim dniu roku, 31 grudnia, o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a o godz. 18.00 Msza Św. za Parafian na zakończenie Starego Roku i sprawozdanie Księdza Proboszcza.

5.Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe do Kosza św. Franciszka. Zostały one dostarczone do potrzebujących rodzin i osób naszej parafii. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za pakowanie darów oraz młodzieży z Oazy za ich dostarczenie.

6.Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia po raz szósty przejdzie ulicami Olsztyna. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii, by otrzymać więcej szczegółów. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Jacek. Dnia 6 stycznia Msza św. „orszakowa” będzie w naszej parafii, a po niej bezpośrednio wyjście Orszaku na trasę.

7.Koncert Betlejem w Polsce będzie w Amfiteatrze w Ostródzie 18 stycznia 2020 roku. Można zapisać się na bilety w zakrystii lub u ks. Jacka.

8.Informujemy, że organizowana przez nas pielgrzymka do Armenii i Gruzji będzie w dniach 11-20 maja 2020 roku. Po Świętach uczestnicy otrzymają pakiet pielgrzyma wraz z dokumentami.

9.Ponad trzydziestoosobowa grupa młodzieży pod opieką ks. Karola i ks. Tomasza udaje się w sobotę na spotkanie Taize do Wrocławia. Wyjazd pociągiem o godz. 4.42. Zbiórka na stacji Olsztyn Zachodni. Powrót w Nowy Rok 2020.

10.Plan tegorocznych duszpasterskich odwiedzin rodzin w naszej parafii. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia 27 grudnia, od Osiedla ulic tzw. „drzewiastych”, następnie Osiedle nad Jeziorem Długim i zakończymy w trzecim tygodniu stycznia na Osiedlu ulic tzw. „Kolorowych” i bloków przy ul. Bałtyckiej i Jeziornej. Plan kolędy na najbliższe dni:

Piątek 27.12.2019 – godz. 16.00.
1.ul. Akacjowa od 28 do 1
2.ul. Sosnowa od 23 do 1
3.ul. Świerkowa nieparzyste od 41 do 1
4.ul. Świerkowa parzyste od 44 do 2

Sobota 28.12.2019 – godz. 10.00.
1.ul. Limbowa od 19 do 1 (Olimpijska 1) i ul. Jodłowa od 7 do 1
2.ul. Wierzbowa od 1 do 28 A

11.Z prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela, numer podwójny w cenie 10 zł. Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2020 – 7 numerów 42 zł.