druga-niedziela-adwentu-saletyni

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zawierzamy się Matce Bożej w czasie przeżywania Adwentu. W myśl objawień Matki Bożej dziś w południe jest „Godzina Łaski”. Zachęcamy w tym czasie do modlitwy.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Dzisiejsza taca jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

3. Zachęcamy do adwentowego oczekiwania przez udział w Mszach roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy o godz. 6.45.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rodziców i dzieci do I Komunii św.

5.W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

6.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed świętami.

7.Możemy włączyć się w akcję pomocową Caritasu przez nabycie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zarówno w świece jak i opłatki wigilijne od Sióstr Kapucynek ze Szczytna, można zaopatrzyć się w zakrystii.

8.Zapraszamy na KURS FILIPA w dniach 13 – 15.12.2019 r. Informacja i zapisy u ks. Jacka.

9.W dniu 18 stycznia w Expo Mazury Ostródzie będzie po raz drugi Betlejem na Warmii i Mazurach, przepiękne wydarzenie artystyczne i kolędy w wykonaniu znanych artystów. Zapisy na bilety w zakrystii (bilety w cenie: 50, 60 i 80 złotych).

10.Siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna zapraszają dziewczęta na rekolekcje „Pustynia w mieście” w dniach 27.12 – 1.01. 2020. Szczegóły na plakatach. Informacja w zakrystii.

11.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie posługiwała modlitwą wstawienniczą we wtorek w godzinach 18.45 – 19.45.

12.Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej i do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2020 – 7 numerów w cenie 42 zł. W zakrystii jest do odebrania ostatni w tym roku numer Posłańca.