pierwsza-niedziela-adwentu-saletyni

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1.W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Wielka tajemnica wiary”. Módlmy się, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2.Niech pomocą w adwentowym oczekiwaniu będą Roraty o godz. 6.45 (dzieci zapraszamy z lampionami) i rekolekcje parafialne. Dziś nauki podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy roraty z homilią o godz. 6.45, Msze św. kazaniami dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi ks. kanonik Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Tacę na zakończenie rekolekcji, we wtorek i środę, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie zbierał Ksiądz Rekolekcjonista.

3.Dziś po po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

4.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

5.W Adwencie w kościele będzie wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed Świętami Bożego Narodzenia.

6.W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas. Ofiara na opłatki jest przeznaczona na klasztor Sióstr Kapucynek w Szczytnie. Ofiary za świece na cele charytatywne.

7.W tym tygodniu w I czwartek i I piątek zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30 różaniec, dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, dla starszych i chorych, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lurdzkie oraz adoracja w ciszy.

8.Zapraszamy na KURS FILIPA w dniach 13 – 15.12.2019 r. Informacja i zapisy u ks. Jacka.

9.Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek 3 grudnia, o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!

10.W dniu 18 stycznia w Expo Mazury Ostródzie będzie po raz drugi Betlejem na Warmii i Mazurach, przepiękne wydarzenie artystyczne i kolędy w wykonaniu znanych artystów. Zapisy na bilety w zakrystii (bilety w cenie: 50, 60 i 80 złotych).

11. Jerycho Różańcowe będzie w dniach 1 – 8 grudnia w Parafii Odkupiciela Człowieka.

12.Czuwanie różańcowe w Gietrzwałdzie w sobotę 7 grudnia (szczegóły na plakatach).

13.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 będzie Wieczór Uwielbienia.

14.W kalendarzu liturgicznym wspomnienia: w wtorek – św. Franciszka Ksawerego, misjonarza, w środę – św. Barbary, w piątek – św. Mikołaja, biskupa, w sobotę – św. Ambrożego biskupa.

15.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na naszą Archidiecezję. W następną niedzielę II miesiąca taca na potrzeby naszej Parafii, a zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

16.Z prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z lampionem na roraty.