UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Dzisiaj kończymy okres Wielkanocy – można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za udział w publicznym odśpiewaniu hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…”

2.Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30.

3.Dziś Marsz dla Życia i Rodziny na Rynku Starego Miasta o godz. 12.15. Po południu piknik rodzinny w Gietrzwałdzie.

4.W tym roku w Boże Ciało, 20 czerwca, po Mszy św. o godz. 10:00 przy domu na ul. Błękitnej 11, wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach: Błękitna, Różowa, Zielona i Biała. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do przyjęcia Ołtarzy.

5.W sobotę 15 czerwca w Katedrze we Fromborku 8 naszych ministrantów zostanie pobłogosławionych na urząd lektora, a jeden lektor na posługę ceremoniarza. Uroczyste wprowadzenie nowych lektorów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na mszy o godz. 10.00. Tego dnia przyjmiemy również kandydatów na aspirantów i ministrantów. Zachęcamy do udziału w tym parafialnym święcie.

6.W niedzielę 16 czerwca ministranci i aspiranci z naszej parafii organizują kiermasz ciast. Smakołyki będą rozprowadzane po każdej mszy św. Ofiary złożone na ten cel zostaną przeznaczone na wyjazd na Bawarię dla ministrantów tuż po zakończeniu roku szkolnego. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji.

7.Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w dniach 12-19 września, będzie w następny poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.00.

8.Zapraszamy młodzież na Oazę Wakacyjną. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Termin: 22.06 – 8.07. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Jackiem.

9.Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie Rekolekcji Oazowych dla młodzieży, organizowanych przez naszą parafię. W tym roku wyjeżdża 65 młodych osób na oazę wakacyjną, jako zwieńczenie całorocznej pracy formacyjnej. Koszt tych rekolekcji to 550 zł od osoby za 16 dni. Dlatego prosimy Was o pomoc w produktach spożywczych i środkach czystości. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest dla nas cenna. W trakcie rekolekcji jedna Msza św. będzie ofiarowana w intencji ofiarodawców. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Spis potrzebnych produktów znajduje się na karteczkach leżących przy wyjściu z kościoła.

10.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu Msza św. pogrzebowa śp. Anny Kochanowskiej z ul. Limbowej o godz. 13.00
  • w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

11.Wysłuchamy świadectwa Rodziny z Ukrainy. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc.