droga-krzyzowa-saletyni-olsztyn

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Chrześcijanom połowę czasu pokuty wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 18.15 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.45, i dla dorosłych o godz. 17.30.

3.Informujemy, że 12 kwietnia w piątek odbędzie się w naszej parafii wspólna droga krzyżowa o godz. 19.00 na Osiedlu ulic „Drzewiastych”. Trasa ulicami: Wierzbowa, Kasztanowa, Grabowa.

4.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed Świętami Wielkanocy.

5.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek, adoracja o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i możliwość spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 dla osób starszych i chorych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lurdzkie.

6.Odwiedziny chorych: w następny piątek – 12 kwietnia – Osiedle nad Jeziorem Długim, 13 kwietnia w sobotę Osiedle ulic „Kolorowych”, ul. Bałtycka i Jeziorna. Początek o godz. 9.00.

7.W następną niedzielę miana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30, a Wieczór Uwielbienia po Mszy św. o godz. 19.00.

8.Informacja dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej. Autokar będzie podstawiony przy ul. Bałtyckiej o godz. 6.45. Po włożeniu bagaży Msza św. o godz. 7.00 i błogosławieństwo pielgrzymów.

9.Jałmużnę w Wielkim Poście składamy do skarbonek. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

10.Dnia 5 kwietnia można wyruszyć na ekstremalną nocną Drogę Krzyżową do Gietrzwałdu. Wyjście z Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych na Likusach po Mszy św. o godz. 18.00. Trasa ponad 20 km.

11. Zapraszamy na Ewangelizacyjny Kurs Filipa, który odbędzie się naszej parafii w dniach od 10 do 12 maja 2019 roku. Zapisy i informacje na ten temat u ks. Jacka Sokołowskiego MS – tel. 516 021 544.

12.W Minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Chłopik z Al. Przyjaciół, śp. Stanisława Chodorowska z ul. Różowej, śp. Anna Romanik z Al. Przyjaciół i śp. Jerzy Wagner z Al. Przyjaciół. Wieczny