klasztor-post-saletyni-olsztyn

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Na początek drogi wielkopostnej rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje, które prowadzi O. Wojciech Sugier kapucyn, gwardian Klasztoru OO. Kapucynów w Zakroczymiu. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. Z wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za otrzymane Słowo będziemy mogli złożyć ofiary na tacę we wtorek i w środę. Wesprzemy w ten sposób dzieła prowadzone przez Zakon Kapucynów.

2.W czasie Wielkiego Postu nasz kościół został wybrany jako kościół stacyjny. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 17.15 Gorzkie żale. O godz. 19.00 Konferencja dla Rodziców. Okazja do spowiedzi przez cały dzień.

3.W ramach liturgii stacyjnej, w naszej parafii będzie możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej wolontariuszom z Caritas, która zostanie przeznaczona na budowę Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Olsztynie. W Hospicjum wsparcie otrzymają całe rodziny tuż po wyjściu dziecka ze szpitala, kiedy rodzina dopiero uczy się opieki nad chorym dzieckiem oraz każdorazowo, kiedy wymaga ono wyjątkowo wzmożonej troski i intensywnej opieki, szczególnie w ostatnich miesiącach jego życia. Polecamy tę inicjatywę Waszemu wsparciu.

4.Podczas rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

5.Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są środki jakimi dysponuje Kościół i zachęca nas do korzystania z nich: gorliwe słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post.

6.Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15, a w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:45; dorosłych i młodzież na godz. 17:30.

7.Kontynuujemy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Następna katecheza będzie głoszona w poniedziałek i piątek o godz. 19.00.

8.Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na misje.

10.Dziś taca z II miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiary za karnawałowe cisto na rekolekcje młodzieżowe wyniosły 2152,17 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Tace przyniesione z ciastem można odebrać u ks. Jacka.

11.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed Wielkanocą.

12.Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców i Dzieci przed I Komunia Św., a po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia.

13.Parafia Św. Arnolda zaprasza na Biblijny Kurs Finansowy, który rozpocznie się Mszą Św. 13.03 (w Środę) o g. 18:00 w Kościele Św. Arnolda ul. Św. Arnolda 1 na Redykajnach. Po mszy odbędzie się konferencja która poruszy poniższe tematy: Jak skutecznie wychodzić z zadłużenia?, Jak zacząć oszczędzać, gdy zarabiam za mało?, Jak poznać, czy dobrze zarządzam swoimi finansami. Serdecznie zapraszamy Stowarzyszenie Christoforos.