pierwsza-niedziela-adwentu-saletyni

I Niedziela Adwentu

1.W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym – Duch który umacnia miłość”. Módlmy się, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2.Niech pomocą w adwentowym oczekiwaniu będą Roraty o godz. 6.45 i rekolekcje parafialne. Dziś nauki podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy roraty z homilią o godz. 6.45, Msze św. kazaniami dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. W poniedziałek o godz. 17.00 Liturgia Pokutna z okazją do spowiedzi. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej konferencja dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Rekolekcje prowadzi ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS, wykładowca Pisma Św. na PAT w Krakowie. Taca na zakończenie rekolekcji, we wtorek i środę, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Saletynów w Krakowie i wykształcenie nowych misjonarzy.

3.Dziś po po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

4.W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.45, 13.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 kościół będzie otwarty na modlitwę podczas „godziny Łaski”, prowadzoną przez uczestników pielgrzymki na ŚDM do Panamy.

5.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych i kosmetyków dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed Świętami Bożego Narodzenia.

6.W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas. Ofiara na opłatki jest przeznaczona na klasztor Sióstr Kapucynek w Szczytnie. Ofiary za świece na Caritas.

7.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców, a po Mszy św. o godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia.

8.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na naszą Archidiecezję. W następną niedzielę II miesiąca taca na potrzeby naszej Parafii.

9.W kalendarzu liturgicznym wspomnienia: w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, misjonarza, w czwartek – św. Mikołaja, biskupa, w piątek – św. Ambrożego biskupa.

10.W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.30. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych na Osiedlu nad Jeziorem Długim w piatek od godz. 9.00.

11.Z prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z lampionem na roraty i Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy do prenumeraty Posłańca na rok 2019, 7 numerów w cenie 42 zł.

12.Jerycho różańcowe w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka 1-8.12.2018.

13.W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Krystyna Rutecka z ul. Jeziornej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.15. „Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista, niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen”.