la-salette-maryja-olsztyn

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dnia 19 września przypada 172. rocznica zjawienia Matki Bożej w La Salette. Dzisiaj uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej Dębowcu k/ Jasła.

2.Program święta patronalnego naszej parafii ku czci Matki Bożej Saletyńskiej: w piątek godz. 17.00 Liturgia Pokutna i Sakrament Pojednania, o godz. 18.00 Eucharystia; w Sobotę o godz. 18.00 Eucharystia, po niej procesja maryjna. Przewodniczy i Słowo Boże wygłosi ks. Prowincjał Grzegorz Zembroń MS z Warszawy. W Niedzielę Uroczysta Suma o godz. 10.00 z dziękczynnym Ciebie Boga Wysławiamy.

3.W sobotę procesja maryjna, po Mszy św. o godz. 18.00 przejdzie ulicami: Morska, Rybaki, Aleja Róż i Ogródek Jordanowski.

4.Jutro przypada 79. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

5.W miesiącu wrześniu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.

6.Przypominamy, że do końca września trwają zapisy na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7.Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór modlitwy uwielbienia.

8.Składka na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła wyniosła 2026,70 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj taca przeznaczona na Seminarium Duchowne, a zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

9.Kalendarz liturgiczny:

  • we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • w czwartek wspomnienie Świętych Męczenników Koreańskich
  • w piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

10.Z prasy katolickiej polecamy: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

11.Dziękujemy za kwiaty i pomoc w udekorowaniu kościoła. Życzymy Wam błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.