kapliczka-parafia-saletyni-olsztyn

XXIII Niedziela Zwykła

1.Dziś centralna uroczystość Jubileuszu w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie o godz. 11.00. Uczestniczą w niej nasi parafianie, którzy wyruszyli w pieszej pielgrzymce.

2.Rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

3.W miesiącu wrześniu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30. Będziemy dziękowali za 30 lat istnienia naszej Parafii podczas Odpustu Parafialnego przypada w sobotę 22 września. Msza św. o godz. 18.00 i procesja z Figurą Matki Bożej Płaczącej.

4.Przypominamy, że do końca września trwają zapisy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, klas III Gimnazjum i klas I Szkół Średnich na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5.Spotkanie dla Oazy w piątek o godz. 17.30; Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.00; ministrantów, aspirantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.

6.W następną niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór modlitwy uwielbienia.

7.Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. W następną niedzielę taca na Seminarium Duchowne, a zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

8.Kalendarz liturgiczny:
w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

9.Nasza wspólnota niepełnosprawnych Wiara i Światło pragnie wyjechać do Medjugorie. Aby móc zrealizować ten pomysł postanowiła zbierać plastikowe nakrętki. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na wyjazd wielu osób, których nie stać na to by wyjechać i poznać to piękne miejsce. Dlatego zachęcamy Was do zbiórki plastikowych nakrętek i przynoszenie ich do parafii w każdą niedzielę. Pomagamy niepełnosprawnym i chronimy środowisko. Plastik można zostawiać w zakrystii lub pod schodami, przy wejściu do salek kościelnych.

10.Z prasy katolickiej polecamy: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej – nowy numer. Prenumeratorzy mogą odebrać go w zakrystii.