papież-franiciszek-dzien-papieski

DZWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela to XXIII Dzień Papieski, przypominający postać świętego papieża Jana Pawła II. Tradycyjnie zbieramy dzisiaj do puszek datki na fundację Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, wspierającą młodzież z biednych rodzin. Puszki znajdują się przy wejściach do kościoła.

2. Za tydzień w niedzielę 22 października, gościć będziemy w naszej parafii ks. biskupa Janusza Ostrowskiego. Podczas wizytacji parafii ks. bp Janusz chce się z nami spotkać, głosić Słowo i błogosławić nam na naszą codzienność. Ma Msze św. zapraszamy Was wszystkich, a grupy parafialne według następującego porządku: o 8.30 – Róże Różańcowe, o 10.00 – Radę Parafialną, o 11.30 – Oazę Dzieci Bożych, Saletyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, Odnowę w Duchu Świętym i Świeckich Saletynów, o 13 – Neokatechumenat, a o 19.00 – Oazę Młodzieżową.

3. Przez cały październik zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową codziennie o 17.30, a w niedzielę o godzinie 18.30.

4. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła wyniosła 3172 zł.
Dziękujemy również za wszystkie ofiary wpłacane na konto parafialne.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 21 października o godz. 11.00 w salkach.

6. Rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy młodzież z klas VIII i starszych do zapoznania się z informacją podaną na stronie parafii w zakładce SAKRAMENTY – BIERZMOWANIE, formularze zgłoszeniowe dostępne są również w zakrystii.

7. Przy wejściach znajdują się kartki wypominkowe, prosimy jak zawsze o czytelne wpisanie imion i nazwisk tych, za których będziemy modlić się w listopadowych wypominkach.

8. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty
  • w piątek św. Jana Kantego, prezbitera

9. Życzymy Wam wszystkim dobrej niedzieli i wielu Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu.