maryja-la-salette-rocznica

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy wtorek 19 września przypada 177 rocznica objawienia w La Salette Matki Bożej, patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać za tydzień. W sobotę 23 września zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, zakończoną procesją Maryjną ulicami naszej parafii. Po procesji zapraszamy Was wszystkich do salek na agapę i wspólne świętowanie. Prosimy o dobre ciasto i inne przysmaki na to spotkanie. W tych sobotnio – niedzielnych uroczystościach będzie nas prowadził ks. Henryk Kaszuba MS, misjonarz z Madagaskaru. Niedzielna składka będzie przeznaczona jako pomoc w posłudze ks. Henryka na misjach.

2. Przez cały wrzesień zapraszamy na nabożeństwa ku czci patronki naszej parafii, Matki Bożej Saletyńskiej (od poniedziałku do soboty o 17:30 a w niedziele o 18:30).

3. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Rodziców prosimy o zgłoszenie swoich dzieci w kancelarii parafialnej. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 roku.

4. Tworzymy w naszej parafii krąg Domowego Kościoła. Zaproszenie to kierujemy do małżeństw żyjących w związkach sakramentalnych, które chcą pogłębienia swojej relacji z Bogiem. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii lub droga mailową na adres parafii.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania ministrantów i Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy chłopaków, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu na zbiórki w soboty o godz. 11:00. Dzieci i młodzież do 6 klasy SP zapraszamy na spotkania ODB w soboty o godz. 9:00-11:00. Na najbliższym spotkaniu, w ramach przygotowania do agapy odpustowej, będziemy dekorować babeczki 🙂

6. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek, święto św. Stanisław Kostki, Patrona Polski
  • we wtorek przypada 177 rocznica objawienia Matki Bożej na górze La Salette
  • w środę świętych Andrzeja Kim i towarzyszy, męczenników
  • w Czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę św. ojca Pio, prezbitera

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

8. Życzymy Wam wszystkim dobrej niedzieli i wielu łask w nadchodzącym tygodniu.