góry-zachód-słońca-wakacje

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ostatnim tygodniu wakacji, od poniedziałku do soboty, sakramentem spowiedzi służymy przed lub po Mszy św.

2. Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególnie pamiętamy o Matce Bożej, która zjawiła się w La Salette w 19 września 1846 roku – patronce naszej parafii. Dlatego od piątku zapraszamy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą (tj. w tygodniu o 17:30 a w niedziele o 18:30) na nabożeństwo z litanią do MB Saletyńskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca września, w piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego o 17.30. W sobotę zapraszamy o 9.30 na różaniec, a później na Mszę św. zakończoną błogosławieństwem lourdzkim.

4. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę 3 września do grafiku niedzielnych Mszy św. wraca Eucharystia o godz. 13.00.

5. Chcemy stworzyć w naszej parafii krąg Domowego Kościoła, zaproszenie kierujemy do małżeństw żyjących w związkach sakramentalnych. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii lub droga mailową na adres parafii.

6. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła
  • we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.