jumble-sale-kiermasz-ciasta

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po każdej dzisiejszej Mszy św. młodzież zaprasza na kiermasz ciast, dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych.

2. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o 18:30.

3. Niedziela 30 lipca, będzie dla ks. Lesława Pańczaka MS ostatnią niedzielą posługi proboszcza naszej parafii. Tego dnia wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. Już dzisiaj zapraszamy na Jego pożegnanie w tym dniu. Informujemy jednocześnie, że nowym miejscem posługi ks. Lesława będzie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku Sobieszewie.

4. Przypominany, że podczas wakacji, w lipcu i sierpniu, odwołana jest niedzielna Msza św. o godz. 13.00.

5. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii wyniosła 3227 zł. Serdecznie dziękujemy, również tym wszystkim, którzy dokonali wpłat na konto parafialne czy przekazali ofiary indywidualne.

6. Niepubliczna szkoła dla chłopców SZKWAŁ i dla dziewczynek BRYZA, zapraszają wszystkich rodziców, którzy pragną katolickiego wychowania swoich dzieci do zapoznania się z ofertą tych placówek. Szczegóły na plakatach lub stronach internetowych www.szkwal.com.plwww.bryza.com.pl.

7. W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim znajdują się projekty dotyczące terenu naszej parafii: projekt nr 67 – Ratujemy Jezioro Długie, nr 153 – Ale Sztuka! Na Długim! Ale Berbeć , nr 155 – Sztuka bez Ale! Nad Długim. Prosimy o głosy na nie.

8. Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., prosimy o zwrot strojów komunijnych. Prosimy, aby do alb dołączyć karteczkę z imieniem i nazwiskiem.

9. Informujemy, że tygodniowe Jerycho Różańcowe rozpoczyna się dziś w konkatedrze św. Jakuba Apostoła.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 12 do 21 października. Organizatorem pielgrzymki jest Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej w Dębowcu. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Lesław Pańczak. Program pielgrzymki jest umieszczony na stronie internetowej parafii. Informacja i zapisy w Dębowcu: S. Iwona Józefiak telefon: 514 454 159 e-mail: ars.debowiec@wp.pl

11. Kalendarz liturgiczny:

  • w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i wielu łask w nadchodzącym tygodniu.