sroda-popielcowa-popiol-saletyni

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 07.00; 18.00 i dodatkowa o 19.00. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie: gorliwsze słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post – oto środki służące nawróceniu serca.

2.Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.W piątki Wielkiego Postu będą nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 7.30 i 18.30, czyli po Mszy porannej i wieczornej. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 18.15 będziemy śpiewać gorzkie żale z nauką pasyjną.

4.W następną niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże będzie głosił ks. Henryk Kuman, misjonarz saletyn z Czech. Taca zbierana na zakończenie rekolekcji przez misjonarza we wtorek i środę będzie przeznaczona na rozwój misji w Czechach.

5.Ks. Jerzy Cyrul misjonarz saletyn z Krzywego Rogu bardzo dziękuje za ofiary złożone na tacę, konto parafialne, od Róż Żywego Różańca i osób indywidualnych w wysokości 7790 złotych. Przeznaczone są one na wsparcie dzieł misyjnych na Ukrainie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary te zostaną przekazane przez Caritas.

6.Zapraszamy na Kurs Filipa, który odbędzie się od 10 do 12 marca w naszej parafii. Są to krótkie rekolekcje prowadzące do odnowy wiary i pogłębienia relacji z Jezusem. Informacje na plakacie i ulotkach. Zapisy u ks. Wojciecha, numer telefonu: 788 203 828.

7.Dziś po każdej Mszy Świętej, odbędzie się karnawałowy kiermasz ciast. Akacja jest organizowana przez młodzież z naszej parafii, która chce jechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Jednocześnie będzie to okazja, do finansowego wsparcia tej pielgrzymki. Za wszelkie ofiary, dziękujemy!

8.Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. Informujemy, iż Fundusz wspiera dzieci i młodzież także z naszej parafii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i materiałach reklamowych – są do zabrania przy wyjściach z kościoła.

9.Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na dokończenie prac remontowych w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Domus Mariae w Gietrzwałdzie.