1%-podatku-pomoc-dzieciom

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. Informujemy, iż Fundusz wspiera dzieci i młodzież także z naszej parafii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i materiałach reklamowych.


2.W tym tygodniu Jerycho Różańcowe jest w Parafii św. Franciszka z Asyżu. Nasza Parafia jest zaproszona do czuwania 10 lutego w środę od północy do 4.00 rano.


3.W następną niedzielę zapraszamy na wieczór uwielbienia po Mszy św. o godz. 19.00.


4.Zbiórka na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie wyniosła 1235 zł. Siostry Karmelitanki bardzo dziękują za ten dar. Wszystkich Ofiarodawców i ich Rodziny polecają w codziennych modlitwach.


5.Archidiecezjalne Przedszkole im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzone przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), od 1 lutego rozpoczęło nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Przedszkole działa już 33 lata i zapewnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, profesjonalną opiekę, katolickie wychowanie i bardzo dobre przygotowanie dzieci do szkoły. Plusem przedszkola jest to, że kosztuje tylko „1 zł” za godzinę ponad podstawę programową (podobnie jak przedszkola miejskie). Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę archidiecezjalne przedszkole w Olsztynie.


6.Katolickie Szkoły im. Świętej Rodziny w Olsztynie: Szkoła Podstawowa, XIII Liceum Ogólnokształcące i Technikum Informacyjne rozpoczynają zapisy uczniów na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakatach.


7.Kalendarz liturgiczny:

  • w środę wspomnienie św. Scholastyki i św. Jacka, patrona naszego ks. Jacka, o który pamiętajmy w naszych modlitwach
  • w czwartek – 11 lutego, liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych, starszych i tych, którzy nimi się opiekują


8.Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

 

9.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Wiesław Jabłoński, lat 69, z Al. Przyjaciół. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…