koniec-roku-parafia-saletyni

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W czwartek 21 czerwca we wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, przybędzie do naszej Parafii nowy kapłan. Ks. Tomasz Pękała MS, tegoroczny neoprezbiter, odprawi Prymicyjną Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. udzieli wiernym specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy.

2.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

3.We wtorek 19 czerwca o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci, rodziców i wychowawców Archidiecezjalnego Przedszkola im. św. Mikołaja.

4.Bardzo dziękujemy za podarowane ciasta i ich nabycie oraz złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na rzecz ministrantów. Grupa aspirantów i ministrantów pojechała na międzynarodowy turniej piłkarski do Gdańska. W sobotę wyjazd formacyjno-wakacyjny ministrantów do Czech.

6.Bardzo serdecznie dziękujemy za dary składane na Wakacyjną Oazę Młodzieżową, jednocześnie chcemy poinformować, że można je jeszcze składać do przyszłej niedzieli włącznie.

7.Rodziców wszystkich dzieci po I Komunii prosimy o składanie alb. Prosimy to uczynić do piątku – koniec roku szkolnego. Można składać w zakrystii lub w kancelarii (albę należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka).

8.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby naszego kościoła w wysokości 2610,12 zł. Dzisiaj taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne, a zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

9.Ksiądz Arcybiskup zaprasza na Dzień Pokuty w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca.

10.W piątek zakończenie roku szkolnego. Dodatkowe Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 7.45. Zapraszamy również rodziców, wychowawców, katechetów.

11.Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela zawierają wiele ciekawych i pożytecznych artykułów na różne tematy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!