boże-narodzenie-saletyni-olsztyn

BOŻE NARODZENIE – ŚW. SZCZEPAN

25 – 26 GRUDNIA 2022


1.„Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel”. Niech te słowa oraz radość towarzyszą nam w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana, pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię. Dzielmy się tą prawdą i wielką radością ze wszystkimi, których spotkamy. Całej wspólnocie parafialnej, gościom i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

2.Jutro drugi dzień świąt, Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

3.W najbliższy piątek przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii. W oktawie Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzmięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.W sobotę 31 grudnia o godz. 17.30 nabożeństwo dziekczynno-przebłagalne, a o godz. 18.00 Msza Św. na zakończenie Starego Roku. Podczas Mszy sprawozdanie ks. Proboszcza.

5.Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe do Kosza św. Franciszka. Zostały one dostarczone do potrzebujących rodzin i osób naszej parafii. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za pakowanie darów oraz tym, którzy dostarczyli dary do rodzin.

6.Bardzo dziękujemy za udekorowanie kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia, ubieranie choinek – młodzieży oazowej, zrobienie szopki – państwu Bistroń i przygotowanie wspólnego kolędowania przed Pasterką – chórkowi.

7.Dziękujemy za wszystkie dary do kościoła (kwiaty, ozdoby choinkowe) i dla naszej wspólnoty zakonnej (ciasto, ryby i nie tylko…)

8.Zachęcamy do prenumeraty na rok 2023 dwumiesięcznika Posłaniec Matki Bożej z La Salette. Całoroczna prenumerata wynosi 49 zł. Dziś Gość Niedzielny numer podwójny w cenie 15 zł, Mały Gość Niedzielny – 7 zł.

9.Wizyta duszpasterska tzw. Kolęda odbędzie się na zasadzie zaproszeń. Kartki z zaproszeniami zostały dręczone do skrzynek pocztowych. Jeśli nie dotarły, to są wyłożone przy wyjściach z kościoła. Rodziny, które pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem są proszone o zgłaszanie, poprzez wypełnienie kartek zgłoszeniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii, zakrystii oraz można je wrzucać na tacę lub do naszej skrzynki pocztowej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 grudnia 2022 r. Kapłani będą ustalali termin i godzinę wizyty bezpośrednio z rodzinami.

10.Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne można załatwiać we wtorek i czwartek do godz. 15.00 lub w sobotę.

11.Kurs przedmałżeński w formie Wieczorów dla zakochanych rozpocznie się 11 stycznia 2023 r. w Centrum Jakuba ul. Pieniężnego 2A. Zgłoszenia (tel. 513079288) lub pod adresem: wisniewscy@spotkaniamalzenskie.pl

12.Młodzież, która w ostatnim czasie rozprowadzała sianko na stół wigilijny jest wdzięczna za wszelkie ofiary. Kontynuując zbiórkę na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, młodzież chciałaby ożywić tradycję kolędowania po domach. W związku z tym w najbliższych dniach można spodziewać się naszych kolędników.