gaudete-radosc-niedziela-adwentu

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1.„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.

2.Roraty w Adwencie o godz. 6.45.

3.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym służy modlitwą wstawienniczą w środę po Mszy św. wieczornej w kaplicy Matki Bożej.

4.W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny od Sióstr Kapucynek ze Szczytna.

5.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym którzy to uczynili. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed świętami.

6.Dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

7.Taca z II niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.Dziś w Olsztynie będzie Procesja Różańcowa za Polskę. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze o godz. 11.00. O godz. 12.00 procesja wyruszy z Katedry do kościoła NMP Fatimskiej.

9.W piątek, 16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, codziennie o godz. 17.40, a w niedziele o 18.40.

10.Po spotkaniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej informujemy, że wizyta duszpasterska tzw. Kolęda odbędzie się na zasadzie zaproszeń. Zaproszenia znajdziecie w skrzynkach na listy w Waszych domach czy blokach. Rodziny, które pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem są proszone o zgłaszanie, poprzez wypełnienie kartek zgłoszeniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii, zakrystii oraz można je wrzucać na tacę czy do naszej skrzynki pocztowej. Zgłoszenia będą przyjmowane końca grudnia 2022 r. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Kapłan uzgodni datę i godzinę odwiedzin z zainteresowana rodziną.

11.Kurs przedmałżeński w formie Wieczorów dla zakochanych rozpocznie się 11 stycznia 2023 r. w Centrum Jakuba ul. Pieniężnego 2A. Zgłoszenia tel. 513079288 lub wisniewscy@spotkaniamalzenskie.pl

12.Siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna organizują rekolekcje dla dziewcząt w dniach 29.12 – 1.01.2023. Zgłoszenia tel. 512 515 717 lub smkrystyna.osccap936@gmail.com

13.Dziś po każdej Mszy Świętej, będzie rozdawane tradycyjne sianko pod obrus wigilijny. Akacja jest organizowana przez młodzież z naszej parafii, która chce jechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Jednocześnie będzie to okazja, do finansowego wsparcia tej pielgrzymki. Za wszelkie ofiary, dziękujemy!

14.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2023 – 7 numerów w cenie 49 zł.