wierny-modlitwa-saletyni-olsztyn

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1.Dziś niedziela modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

2.W czwartek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zawierzamy się Matce Bożej w czasie przeżywania Adwentu. W myśl objawień Matki Bożej w południe jest „Godzina Łaski”. Zachęcamy w tym czasie do modlitwy. Kościół będzie otwarty. W tym dniu Msza św. w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka o godz. 12.00, na zakończenie Jerycha Różańcowego.

3.Zachęcamy do adwentowego oczekiwania przez udział w Mszach roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.45.

4.Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w środę o godz. 18.45 w Domu Zakonnym.

5.Zapraszamy na ostatnie w tym roku katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 19.15.

6.Osoby chętne do śpiewania kolęd przed Pasterką, zapraszamy na próby chórku w poniedziałki o godz. 19.00 do salki.

7.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: jak co roku do składamy dary żywnościowe dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed świętami.

8.W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

9.Możemy włączyć się w akcję pomocową Caritasu przez nabycie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zarówno w świece jak i opłatki wigilijne od Sióstr Kapucynek ze Szczytna, można zaopatrzyć się w zakrystii.

10.Małżeństwa mające trudność w poczęciu dziecka mogą skorzystać z programu bezpłatnej pomocy wsparcia leczenia niepłodności. Szczegóły i numer telefonu na plakatach.

11.Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie w piątek 9 grudnia do godz. 10.00. W ten sposób ratujemy środowisko i wspieramy misje. Kartki z informacją do zabrania przy wyjściach z kościoła i na plakatach w gablotach. Sprzęt składamy przy Domu Zakonnym Morska 29 (od strony śmietnika).

12.Za tydzień, w niedziele 11 grudnia, po każdej Mszy Świętej, będzie rozdawane tradycyjne sianko pod obrus wigilijny. Akacja jest organizowana przez młodzież z naszej parafii, która chce jechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Jednocześnie będzie to okazja, do finansowego wsparcia tej pielgrzymki. Za wszelkie ofiary, dziękujemy!

13.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2023 – 7 numerów w cenie 49 zł.

14.Czuwanie różańcowe w Gietrzwałdzie w sobotę od godz. 10.00 do 15.00.

15.W następną niedzielę o godz. 12.00 wyruszy procesja różańcowa z Katedry do Kościoła NMP Fatimskiej w intencji poczętych, nienarodzonych dzieci. Zachęcamy do udziału.