rozaniec-pazdziernik-saletyni-olsztyn

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30, z udziałem dzieci szczególnie we wtorek o godz. 17.30.

2.W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy w modlitwie nauczycieli i wychowawców.

3.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym La Salette posługuje modlitwą wstawienniczą w każdą drugą środę miesiąca w Kaplicy Matki Bożej Saletyńskiej po Mszy św. o godzinie 18.00.

4.Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia.

5.Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym można składać kartki na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą.

6.Trwa Jerycho Różańcowe w Parafii NMP Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15, a w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy.

7.Zapraszamy Dzieci na Oazę Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.00. Jest to propozycja dla dzieci z klas I-VI SP, które chciałyby bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Jezusem, poznać nowych przyjaciół oraz spędzić czas w ciekawy sposób. Spotkanie odbędzie się w salkach oazowych.

8.Dzisiejsza taca w II niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Wykonane prace: odnowiliśmy drzwi główne do kościoła, podstawy schodów, wejście do salek, remont dachu na kościele, w kilku miejscach podniesienie poziomu przejść z kostki brukowej.

9.W następną niedzielę będzie zbierana składka na potrzeby naszego kościoła. Odbędzie się również zbiórka do puszek z racji XXII Dnia Papieskiego przeznaczona na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

10.Kalendarz liturgiczny:

  • w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

11.Prasa katolicka: do nabycia Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra – poświęcony św. Faustynie Kowalskiej – w cenie 12 zł, Mały Gość Niedzielny z prezentem dla dzieci – w cenie 5 zł.