ksiadz-zakonnik-msza-eucharystia

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Ozgę MS. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

2.Dnia 1 września przypada 83. rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

3.W tym tygodniu w pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w czwartek podczas nabożeństwa o godz. 17.30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 9.30, msza św. dla chorych i starszych o godz. 10.00. Po Mszy Świętej modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

4.Odwiedziny chorych w piątek Osiedle nad Jeziorem Długim. Pozostałe Osiedla w sobotę.

5.Od września powraca Msza św. w niedziele o godz. 13.00.

6.Miesiąc wrzesień: zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, Patronki naszej parafii, o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

7.W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

8.Obrady Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Parafialnej Rady Ekonomicznej będą w poniedziałek 5 września o godz. 19.00.

9.Dziś w Stoczku Klasztornym dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystej Mszy św., o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kardynał Kazimierz Nycz z Warszawy.

10.Zachęcamy Was nadal do zbiórki plastikowych nakrętek i przynoszenie ich do parafii. Pomożemy w ten sposób osobom pragnącym wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży i chronimy środowisko. Plastik można zostawiać w zakrystii lub pod schodami, przy wejściu do salek kościelnych.

11.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci – z prezentem.

12.Generał Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów ks. Silvano Marisa MS przedłużył ks. Lesławowi Pańczakowi MS posługę przełożonego w Olsztynie o jeden rok.

13.Życzymy Wam pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.