piec-bochenkow-dwie-ryby-ksiadz

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Ks. Jacek Sokołowski ms został skierowany przez Księdza Prowincjała do Parafii w Trzciance. Żegnając ks. Jacka dziękujemy Mu za siedem lat owocnej posługi i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej w nowym miejscu.

2.Informujemy, że Ksiądz Prowincjał asygnował do naszej wspólnoty ks. Grzegorza Ozgę MS, który przychodzi ze wspólnoty w Zakopanem. W tym tygodniu przeprowadzi się do Olsztyna i rozpocznie posługę w naszej parafii. Prosimy o serdeczne przyjęcie ks. Grzegorza w naszej wspólnocie.

3.W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasze myśli i serca kierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

4.We wtorek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Będziemy modlili się podczas Mszy świętych, aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce,

5.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej
  • w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską
  • w sobotę wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna

6.W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 do 18.00.

7.Dziś ulicami Olsztyna przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w Katedrze, zakończenie w Parafii NMP Fatimskiej.

8.W następną niedzielę w Stoczku Klasztornym dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystej Mszy św, o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kardynał Kazimierz Nycz z Warszawy.

9.Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii wyniosła 2618 zł i 20 gr. Bóg zapłać!

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11.Życzymy Wam błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.