pielgrzym-zakonnicy-saletyni-olsztyn

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Informujemy, że Ksiądz Prowincjał asygnował dwóch kapłanów do naszej wspólnoty: ze wspólnoty w Krakowie przychodzi ks. Szymon Data ms oraz z Seminarium z Krakowa neoprezbiter ks. Wojciech Wicher ms. W tym tygodniu przeprowadzają się do Olsztyna i rozpoczną posługę w naszej parafii. Prosimy o ich serdeczne przyjęcie w naszej wspólnocie.

2.W czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasze myśli i serca kierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

3.W poniedziałek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy modlili się podczas Mszy świętych.

4.Po wakacyjnej przerwie, od następnej niedzieli, powraca w niedziele Msza święta o godz. 13.00..

5.Kalendarz liturgiczny:

– we wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską
– w piątek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna;
– w sobotę wspomnienie św. Augustyn (354-430), syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem;

6.W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 do 18.00.

7.W następną niedzielę po Mszach św. wolontariusze z Fundacji Siepomaga będą kwestowali na rzecz małej Vivianny Gumiennej, która aby żyć potrzebuje szczepionki przeciw wznowie Neuroblastomy. Informacje na plakatach w gablotach.

8.Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej.

9.Życzymy Wam błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.