pielgrzym-sanktuaria-maryjne-saletyni

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.W modlitwie polecamy pielgrzymów zmierzających do sanktuariów maryjnych i rolników, aby mogli zebrać plony.

2.Dzisiaj neoprezbiter ks. Wojciech Wicher ms, który został skierowany do posługi w naszej parafii odprawi Mszę św. o godz. 10.00 i 11.30, po której udzieli wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.

3.Sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. W so0botę różaniec wynagradzający o godz. 9.30, Msza św. o godz. 10.00 i błogosławieństwo lurdzkie.

5.Spowiedź przed każdą Mszą św. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.30.

6.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne, a w następną niedzielę, drugą miesiąca, na potrzeby naszego kościoła.

7.Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

8.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – odpust „Porcjunkuli” odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”
  • w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego

9.Witamy Gości przybyłych do nas na wypoczynek. Niech będzie on dobry i bezpieczny. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego, owocnego wypoczynku i bezpiecznej podróży.

10.Dziś w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego Archidiecezji Warmińskiej w Gietrzwałdzie, o godz. 15.00 rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w intencji Ojczyzny, Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą świętą. Zapraszamy.