wielki-post-komunia-święta

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są środki jakimi dysponuje Kościół i zachęca nas do korzystania z nich: gorliwe słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post.

2.Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17:30.

3.Dzisiejsza niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. W kościołach prowadzona jest ogólnopolska zbiórka do puszek na misje.

4.W przyszłą niedzielę rozpoczną się czterodniowe parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Bohdan Dutko, Misjonarz Saletyn, dyrektor Centrum Pojednania w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Taca zbierana we wtorek i środę, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie przeznaczona na dzieła w Sanktuarium w Dębowcu.

5.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w czwartek o 17.30. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wynagradzające: 9.30 różaniec, 10.00 Msza św. dla chorych i starszych, po niej adoracja, modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie.

6.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii.

7.Chorych odwiedzamy po zgłoszeniu kapłanom.

8.Dziękujemy wszystkim składającym ofiary, jak również tym którzy dokonali wpłat na rachunek bankowy. Pomagają nam one w bieżącym utrzymaniu parafii.

9.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św,. o godz. 8.30.

10.Informujemy, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa w naszym kościele są transmitowane. Zachęcamy do dokonania subskrypcji naszego przekazu.

11.Nawiedzenie Figury Matki Bożej Różańcowej w Parafii Olsztyn Likusy od soboty 6 marca.

12.Jerycho Różańcowe od soboty od godz. 15.00 w Parafii Miłosierdzia Boże3go ul. Barcza 2.

13.W Gościu Niedzielnym umieszczane są w Wielkim Poście rozważania rekolekcyjne autorstwa ks. Franciszka Blachnickiego. Jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci.