SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Przeżywamy 54. Tydzień Trzeźwości. W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 07.00; 10.00; 18.00 i 20.00. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie: gorliwsze słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post – oto środki służące nawróceniu serca.


2.Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.


3.W piątki Wielkiego Postu będą nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.30. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 18.15 będziemy śpiewać gorzkie żale z nauką pasyjną.


4.Dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.


5.Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. Informujemy, iż Fundusz wspiera dzieci i młodzież także z naszej parafii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i materiałach reklamowych – są do zabrania przy wyjściach z kościoła.


6.Archidiecezjalne Przedszkole im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzone przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 rozpoczęło nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Przedszkole działa już 33 lata i zapewnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, katolickie wychowanie i bardzo dobre przygotowanie dzieci do szkoły. Plusem przedszkola jest to, że kosztuje tylko „1 zł” za godzinę ponad podstawę programową. (podobnie jak przedszkola miejskie). Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola.


6.Katolickie Szkoły im. Świętej Rodziny w Olsztynie: Szkoła Podstawowa, XIII Liceum Ogólnokształcące i Technikum Informacyjne rozpoczynają zapisy uczniów na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakatach.

7.Dzisiejsza taca, z drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


8.Nadal transmitujemy wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła. W trosce o lepszą jakość przekazu, prosimy o kliknięcie subskrypcja, pod naszą transmisją. Potrzebujemy 1000 kliknięć. Ci którzy kiedyś to uczynili, prosimy o ponowny wybór, ponieważ zmieniliśmy kanał nadawania.

 

9.Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.