święty-józef

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1.Błogosławiony Papież Pius IX „poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów”, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 1870 roku, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego. Ojciec Święty Franciszek, by godnie uczcić 150. rocznicę tego wydarzenia, ogłosił Rok Jubileuszowy na cześć Świętego Józefa (8 XII 2020 r.– 8 XII 2021 r.) i udziela „daru specjalnych Odpustów”. W wiekowej tradycji Kościoła dniem poświęconym Świętemu Józefowi jest środa.


2.Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.


3.Przez najbliższy tydzień Jerycho Różańcowe trwa w Parafii św. Arnolda na Redykajnach. Nasz Parafia zaproszona jest do modlitwy różańcowej w nocy z wtorku na środę od 24.00 do 4.00.


3.Dzisiejsza taca, z racji II niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


4.Kalendarz liturgiczny:

  • w środę wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych


5.Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.


6.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Janiszewski, lat 97, z Al. Przyjaciół, śp. Wanda Bień, lat 96, z ul. Błękitnej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13.00 oraz śp. Rene Chmielewski, lat 87, z ul. Morskiej. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…