niedziela-palmowa-palma-saletynów

NIEDZIELA PALMOWA

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, aby wzmacniać naszą wiarę i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie naszego zbawienia.

2.W związku z epidemią koronawirusa i otrzymanymi zaleceniami:
– Ks. Arcybiskup Józef Górzyński udziela wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do dnia 12 kwietnia (do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie)
– we mszy świętej może uczestniczyć do 5 osób. Prosimy pozostawić te miejsca dla rodzin i osób, które zamówiły mszę świętą, aby mogły w niej uczestniczyć. Zachęcamy do skorzystania z transmisji Mszy świętych w Telewizji i radio (szczegóły w gablotach i na stronach internetowych parafii)
– Liturgie Wielkiego Czwartku (godz. 19.00), Wielkiego Piątku (godz. 19.00) i Wigilii Paschalnej w Sobotę (godz. 20.00) obędą się bez udziału wiernych. Kościół w tych dniach będzie otwarty na prywatną modlitwę od godz. 8.00 do 18.00, na której może jednorazowo przebywać do 5 osób
– z sakramentu pokuty można skorzystać w górnej zakrystii: w niedziele przed Mszą św., od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00

– w Wielka Sobotę nie będziemy święcili pokarmów. Prosimy aby uczynili to ojcowie rodzin zasiadając do śniadania wielkanocnego – tekst na stronach naszej stronie: www.saletyni.olsztyn.pl
Po zakończonej liturgii nie będzie procesji rezurekcyjnej i agapy

– nasza wspólnota zakonna codziennie o godz. 20.30 odmawia różaniec w intencji zatrzymania epidemii. Zapraszamy do łączności z nami w modlitwie

– bardzo prosimy o zainteresowanie się osobami samotnymi i starszymi w celu ewentualnej pomocy w zrobieniu zakupów czy nabyciu leków. Osoby które potrzebują takiej pomocy prosimy zgłosić do księży

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

4.W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte według porządku niedzielnego (pierwsza o 7.00, ostatnia o 19.00).

5.Dla umocnienia duchowych więzi naszych Parafian i Gości próbujemy zainstalowaliśmy w kościele parafialnym kamerę internetową, dzięki której będziemy transmitować online niektóre nabożeństwa, przede wszystkim Triduum Paschalne i niedzielną Eucharystię. Zapowiedzi transmisji będą umieszczane na stronie internetowej parafii.

6.Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dary złożone do kosza św. Franciszka, ofiary i otrzymaną pomoc. Dziękujemy za wszelkie przejawy Waszej życzliwości i troski o naszą wspólnotę zakonną. Zapewniamy Was o bliskości w modlitwie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie powszechnej kwarantanny, życzymy Wam dużo wiary, nadziei, cierpliwości i wzajemnej życzliwości.