rekolekcje-wielkopostne-saletyni-biblia

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje, które prowadzi ks. profesor Marian Machinek, Misjonarz Świętej Rodziny. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo Pokutne i spowiedź. Z wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za otrzymane Słowo będziemy mogli złożyć ofiary na tacę we wtorek i w środę. Wesprzemy w ten sposób dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarz Świętej Rodziny.

2.Podczas rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

3.Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15, a w piątki na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.

4.Kontynuujemy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Następna katecheza będzie głoszona w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

5.Dziś, druga niedziela wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na misje. Taca z II miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

6.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed Wielkanocą.

7.Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców i Dzieci przed I Komunia Św.

8.Również dziś zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wieczór Uwielbienia.

9.Zapraszamy Rodziców po stracie dziecka w sobotę na Mszę św. o godz. 15.00 i spotkanie w salce.

10.W dniach od 12 do 20 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Program wywieszony jest w gablotach. Informacja i zapisy w zakrystii i kancelarii.

11.Nasi Współbracia Saletyni z Mrągowa organizują 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu i Watykanu w terminie 30 czerwca – 4 lipca. Program wywieszony jest w gablotach. Informacja w zakrystii i kancelarii.

12.W sobotę 14 marca o godz. 13.00, w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka, w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie na temat aktualnego zagrożenia rodziny, dzieci i młodzieży, przez agresywną, wulgarną i deprawacyjna edukacje seksualną. W programie m.in. Ks. Profesor Marian Machinek wygłosi konferencje na temat: „Ideologia LGBT – wyzwanie kulturowe i etyczne”.

13.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Adam Mickiewicz z ul. Akacjowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …