wielki-post-saletynow-olsztyn

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są środki jakimi dysponuje Kościół i zachęca nas do korzystania z nich: gorliwe słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post.

2.Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17:30.

3.W przyszłą niedzielę rozpoczną się czterodniowe parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Profesor Marian Machinek, Misjonarz św. Rodziny. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Taca zbierana we wtorek i środę, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie przeznaczona na potrzeby Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

4.Kontynuujemy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu katecheza będzie głoszona w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy.

5.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w czwartek o 17.30. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające: 9.30 różaniec, 10.00 Msza św. dla chorych i starszych, po niej adoracja, modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie (+ dodatek).

6.Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na misje.

7.Odnowa w Duchu Świętym służy modlitwą wstawienniczą w Kaplicy Matki Bożej we wtorek w godz. 18.45 – 19.45.

8.W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii.

9.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców i Dzieci przed I Komunia Św., a po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia.

10.Odwiedziny chorych: w piątek Osiedle nad Jeziorem Długim, w sobotę pozostałe Osiedla.

11.Kalendarz liturgiczny: w środę święto św. Kazimierza, królewicz.

12.W dniach od 12 do 20 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Program wywieszony jest w gablotach. Informacja i zapisy w zakrystii i kancelarii.

13.Nasi Współbracia Saletyni z Mrągowa organizują 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu i Watykanu w terminie 30 czerwca – 4 lipca. Program wywieszony jest w gablotach. Informacja w zakrystii i kancelarii.

14.Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczyna się on historia objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque.

15.W najbliższą niedzielę 1 marca 2020 r. o godz. 19.45 po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na koncert charytatywny dla Kacperka Boruty ORATORIUM DROGI KRZYŻOWEJ “ŚLAD LOSU”. Koncert odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Mickiewicza 10 w Olsztynie. Wykonawcą będzie zespół Mocni w Wierze pod dyrekcją Piotra Serbintowicza. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Kacpra Boruty.

16.W Gościu Niedzielnym dodatek – myśli Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego na każdy dzień W. Postu.

17.Zachęcamy bardzo serdecznie do rozpoczęcia w Wielkim Poście Nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca, wynagradzających Matce Bożej doznawane bluźnierstwa i zniewagi. Najbliższe 7 marca i 4 kwietnia br. o godz. 9.30. W 8 lat po objawieniach w Fatimie, Matka Boża obiecała Siostrze Łucji, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad  tajemnicami różańcowymi towarzyszyć jej będą w intencji zadośćuczynienia.