modlitwa-wynagradzajaca-panny-saletyńskiej

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et misera III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia. Jesteśmy zaproszeni do codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego.

2.W następną niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata.

3.Wtedy po raz 24. obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnej wspólnoty Sióstr Karmelitanek w Spręcowie.

4.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, zgodnie z życzeniem Matki Bożej: godz. 9.30 Różaniec, godz. 10.00 Msza św, po niej adoracja Najśw. Sakramentu i błogosławieństwo lourdzkie.

5.W sobotę odwiedziny chorych na Osiedlu ulic tzw. „Kolorowych” i „Drzewiastych”, ul. Jeziornej i Bałtyckiej.

6.W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

7.Ks. Jan Strogusz z Ukrainy bardzo dziękuje za ofiary zlożone ma tacę w ubiegłą niedzielę w wysokości 3738 zł, które są przeznaczone na dzieła miłosierdzia Saletynów na Ukrainie w Parafii w Krzywym Rogu. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, a w następną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne.

8.W ramach Nowej Ewangelizacji w lutym i marcu będą głoszone katechezy dla dorosłych i młodzieży. Rozpoczniemy je w niedzielę 9 lutego 2020 r.

9.Pielgrzymów udających się do Gruzji i Armenii w dniach 11-20 maja zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 15.00 w salce pod kościołem.

10.Stroje z Orszaku Trzerch Króli można składać w zakrystii lub kancelarii.

11.W dniach 7-15 lutego odbędzie się w Olsztynie III Tydzień Małżeństwa. To czas dla małżonków, aby świętować swoje małżeństwo, spędzić czas razem, pogłębić relację. W programie wykłady, warsztaty, spektakle, modlitwa. Szczegółowe informacje są plakacie i na stronie  www.far.olsztyn.pl

12.Dnia 1 lutego, w sobotę, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym, w ramach przygotowania do beatyfikacji Sł. B. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego będzie spotkanie różańcowe służące pogłebieniu modlitwy różańcowej. Szczegółowy program wywieszony jest na plakatach. Wyjazd autokaru z naszej parafii o godz. 7.50. Koszt uczestnictwa 25 zł. Zapisy w zakrystii.

13.Przedszkole Archidiecezjalne im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzone przez Siostry Salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), od 3 lutego rozpoczyna nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. Przedszkole zapewnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, profesjonalną opiekę, katolickie wychowanie i bardzo dobre przygotowanie dzieci do szkoły. Przedszkole kosztuje tylko „1 zł” za godzinę ponad podstawę programową. (podobnie jak przedszkola samorządowe). Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę archidiecezjalne przedszkole w Olsztynie.

14.Informujemy, że w ramach ujednolicenia nazw Parafii w Archidiecezji Warmińskiej, Ks. Arcybyskup zmienił nazwę naszej parafii. Aktualna nazwa: Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Olsztynie.

15.Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie, w naszym mieście. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

16.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Zdzisław Krasowski z ul. Bałtyckiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …