jednosc-chrzescijan-kosciol-saletynow

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W dniach 19-26 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2.Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny po kolędzie. Dziękujemy mieszkańcom i rodzinom naszej parafii za serdeczne przyjęcie, okazaną życzliwość, udzieloną gościnę i złożone ofiary. Jeżeli ktoś jeszcze pragnie spotkać się z kapłanem to prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

3.Bardzo dziękujemy ks. Janowi Stroguszowi MS z Ukrainy za posługę duszpasterską w parafii podczas kolędy. Dzisiejsza taca przeznaczony jest na potrzeby misji Misjonarzy Saletynów na Ukrainie, w Parafii w Krzywym Rogu, gdzie prowadzimy dzieła miłosierdzia m.in. kuchnię dla ubogich. Bóg zapłać za Wasze dary.

4.Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w Orszak Trzech Króli. Bardzo prosimy o zwrot strojów z Orszaku. Można je składać w zakrystii.

5.Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Armenii i Gruzji w dniach 11-20 maja będzie w następną niedzielę 26 stycznia o godz. 15.00. Pielgrzymów prosimy o zgłoszenie się po odbiór dokumentów w zakrystii.

6.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie posługiwała modlitwą wstawienniczą we wtorek o godz. 18.45 – 19.45 w kaplicy Matki Bożej.

7.Kalendarz liturgiczny:

  • we wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

8.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci – nowy numer z plakatem skoczka Dawida Kubackiego i niespodzianką; Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. Prenumeratorzy mogą odebrać prasę w zakrystii. Do zabrania jest bezpłatny Katalog Pielgrzymek naszego Biura La Salette Travel.

9.Dnia 1 lutego, w sobotę, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym, w ramach przygotowania do beatyfikacji Sł. B. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego będzie spotkanie różańcowe służące pogłębieniu modlitwy różańcowej w życiu osobistym i wspólnotowym. Szczegółowy program wywieszony jest na plakatach. Wyjazd autokaru z naszej parafii o godz. 7.50. Koszt uczestnictwa 25 zł. Zapisy w zakrystii.

10.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Franciszka Pikus z ul. Rybaki oraz śp. Wiesław Domaradzki z ul. Białej – pogrzeb w piątek: godz. 9.30 różaniec w kościele, godz. 10.00 Msza św. Wieczny odpoczynek racz im dac Panie …