la-salette-maryja-olsztyn

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj uroczystości odpustowe w Dębowcu k/ Jasła ku czci Matki Bożej Saletyńskiej z okazji 173 rocznicy Zjawienia Matki Bożej w La Salette we Francji.

2.Program święta patronalnego naszej parafii ku czci Matki Bożej Saletyńskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zapraszając na nasze patronalne święto pragniemy podkreślić niektóre punkty: w piątek godz. 18.00 Msza św. z udziałem Ks. Biskupa Janusza Ostrowskiego i Kapłanów z Dekanatu – udzielenie Sakramentu Bierzmowania; w Sobotę o godz. 18.00 Msza św., po niej procesja maryjna. Przewodniczy i Słowo Boże głosi ks. Henryk Kaszuba Saletyn z Madagaskaru i na zakończenie niedziela misyjna dla Madagaskaru.

3.W sobotę procesja maryjna, po Mszy św. o godz. 18.00 przejdzie ulicami: Morska, Rybaki, Aleja Róż, Ogródek Jordanowski.

4.Kandydaci do bierzmowania gromadzą się w kościele w piątek o godz. 17.15. Taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na Wydział Duszpasterstwa Młodziezy Kurii Metropolitalnej. Z racji bierzmowania w tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

5.Informujemy rodziców i dzieci klas III, że w miesiącu wrześniu należy zgłaszać się do przygotowania do I Komunii Świętej. Spotkania będą w każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od października. I Komunia dnia 10 maja 2020 r. Przygotowania prowadzi ks. Karol.

6.Składka na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła wyniosła 2218,30 zł. Dzisiaj taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne, a zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na misje na Madagaskarze.

7.Z prasy katolickiej polecamy : Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Prenumeratorzy mogą odebrać Posłańca w zakrystii.