pasja-tydzien-kosciol-olsztyn

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2.Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkiej rzeczy – przemiany serca.

3.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 18.15. W tym tygodniu droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.45 i dla wszystkich o godz. 19.00 na Osiedlu ulic „Drzewiastych”. Rozpoczniemy na początku ulicy Wierzbowej, dalej pójdziemy Wierzbową, Kasztanową i Grabową, gdzie nastąpi zakończenie.

4.Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Palmy będą rozprowadzali ministranci i młodzież oazowa.

5.Prosimy o składanie jałmużny do skarbonek do Niedzieli Palmowej. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

6.Zachęcamy do składania darów żywnościowych do kosza św. Franciszka. Rozdanie darów potrzebującym we wtorek 16 kwietnia.

7.W następna niedzielę, drugą miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed I komunią św. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

8.Dnia 12 kwietnia można wyruszyć na ekstremalną nocną Drogę Krzyżową do Gietrzwałdu. Wyjście z Kościoła św. Wawrzyńca w Gutkowie po Mszy św. o godz. 18.00. Trasa ponad 40 km.
9. Zapraszamy na Ewangelizacyjny Kurs Filipa, który odbędzie się naszej parafii w dniach od 10 do 12 maja 2019 roku. Zapisy i informacje na ten temat u ks. Jacka Sokołowskiego MS – tel. 516 021 544.
10.Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.