kosciol-niedziela-saletyni-olsztyn

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 07.00; 08.30; 18.00 i 20.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie: gorliwsze słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post – oto środki służące nawróceniu serca.

2.Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16.45, a dorosłych na godz. 17.30. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 18.15 będziemy śpiewać gorzkie żale i słuchać nauk pasyjnych.

4.Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski najbliższy piątek ma być przezywany w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Oprócz nabożeństwa drogi krzyżowej zapraszamy na całodzienna adoracje Najświętszego Sakramentu w Kościele, dodatkowo na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową oraz do podjęcia postu.

5.W parafii głosimy katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu, z racji środy popielcowej, katechezy będą głoszone w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie.

6.Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w dniach 12 – 19.09.2019 r. będzie we wtorek 5 marca o godz. 18.30. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablotach. Można go otrzymać również w zakrystii.

7.Zapraszamy Rodziców po stracie dziecka w sobotę na Mszę św. o godz. 15.00 i spotkanie w salce.

8.Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i rodziców w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

9.Dzisiaj mamy karnawałowy kiermasz ciast przygotowany przez Oazę młodzieżową naszej parafii i nie tylko. Datki z tego kiermaszu zostaną przeznaczone na młodzieżowe rekolekcje wielkopostne. W tym roku do poprowadzenia rekolekcji zaprosiliśmy m.in. pana Andrzeja Sowę, muzyka, prowadzącego szkolenia prewencyjne związane z uzależnieniami od narkotyków.

10.W przyszłą niedzielę rozpoczną się czterodniowe parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je kapucyn, O. Wojciech Sugier, gwardian klasztoru w Zakroczymiu. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Taca zbierana we wtorek i środę, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie przeznaczona na potrzeby Zakonu Ojców Kapucynów.

11.Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA.

12.Jutro przypada święto św. Kazimierza, królewicza.

13.Zapraszamy na:

  • Dni otwarte w Szkole Podstawowej nr 7 – dnia 5 marca godz. 16.30
  • Rekolekcje dla małżeństw w św. Lipce w dniach 22-24 marca
  • Rekolekcje dla narzeczonych w Dobrym Mieście w dniach 15-17 marca

Szczegóły na plakatach w gablotach.

14.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Kazimierz Awramik z ul. Świerkowej i Mieczysław Borniecki z ul. Morskiej – Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…