drzewo-zima-saletyni-olsztyn

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W dniach 18-25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2.W piątek zakończyliśmy odwiedziny po kolędzie. Dziękujemy mieszkańcom i rodzinom naszej parafii za serdeczne przyjęcie, okazaną życzliwość, udzieloną gościnę i złożone ofiary. Jeżeli ktoś jeszcze pragnie spotkać się z kapłanem to prosimy o głoszenie w zakrystii lub kancelarii. Przy wyjściach wyłożony jest informator parafialny z myślą o tych którzy mieszkają poza parafią. Proszę zabrać.

3.Bardzo dziękujemy ks. Janowi Stroguszowi MS z Ukrainy za posługę duszpasterską w parafii podczas kolędy. Dzisiejsza taca przeznaczony jest na potrzeby misji naszego Zgromadzenia Saletynów na Ukrainie. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii wyniosła 2746 zł i 40 gr. Bóg zapłać za Waszą hojność.

4.W następną niedzielę spotkamy się z Kościołem Domowym. Wysłuchamy świadectw rodzin. Słowo Boże podczas wszystkich Mszy świętych wygłosi ks. profesor Marian Machinek, misjonarz Świętej Rodziny.

5.Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w Orszak Trzech Króli. Bardzo prosimy o zwrot strojów z Orszaku. Można je składać w zakrystii.

6.Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego będzie 30 stycznia (środa) o godz. 10.30.Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone dla polskich misjonarzy. Na zielonych karteczkach przy wyjściach podane są szczegóły.

7.Pielgrzymów, którzy byli w Ziemi Świętej w ubiegłym roku, zapraszamy na spotkanie noworoczne z filmem z pielgrzymki w najbliższy poniedziałek o godz. 18.45.

8.Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świetej w dniach 1-8 kwietnia zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 28 stycznia o godz. 18.45.

9.W dniach 7 – 15.06.2019 r. organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową po Sanktuariach Francji. Na trasie m.in. LA SALETTE, PARAY- LE-MONIAL, ARS, NEVERS, TOURS, LISIEUX, PARYŻ i inne. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablotach. Można go otrzymać i zapisać się na wyjazd w zakrystii.

10.W dniach 12 – 19.09.2019 r. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na trasie m.in. JEROZOLIMA, BETLEJEM, NAZARET, KANA GALILEJSKA, JEZIORO GALILEJSKIE, MORZE MARTWE i inne. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablotach. Można go otrzymać i zapisać się na wyjazd w zakrystii.

11.Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
– w piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
– w sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

12.Polecamy Waszej modlitwie młodzież, która udała się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

13.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci – nowy numer.

14.Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie, w naszym mieście.