la-salette-parafia-olsztyn

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś w naszej parafii obchodzimy święto patronalne ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy do skorzystania z dobrodziejstw duchowych Kościoła przez zyskanie odpustu we własnej intencji pod zwykłymi warunkami.

2.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy czynnie uczestniczyli w Uroczystości Odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny z La Salette Patronki naszej Parafii i Kościoła, prowadzili liturgie, modlitwy oraz uczestniczącym w sobotniej Eucharystii i wieczornej Procesji. Dziękujemy za przyniesione dary, żywność i ciasto. Członkom Żywego Różańca dziękujemy za piękny ornat z Matka Bożą Różańcową i ofiarę na kwiaty do kościoła. Siostrom Salwatoriankom za udekorowanie kościoła. Dziękujemy wszystkim którzy przez swoje zaangażowanie pomogli nam przygotować tę Uroczystość.

3.W środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Codziennie pół godziny przed wieczorną Eucharystią nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej.

4.Przypominamy młodzieży, że do końca września trwają zapisy na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W tym roku przygotowaniem do bierzmowania objęta jest młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum i klas I szkół średnich. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przygotowania poprowadzi ks. Jacek.

5.Z uwagi na wyjazdy księży na rekolekcje odwiedzimy chorych w tym tygodniu. W piątek mieszkających na Osiedlu nad Jeziorem Długim, w sobotę pozostałe Osiedla.

6.W ramach Nowej Ewangelizacji zapraszamy na Kurs Filipa czyli rekolekcje odnowy wiary, który organizujemy w dniach od 5 do 7 października. Nowym opiekunem wspólnoty SNE jest ks. Jacek Sokołowski.

7.Nasza wspólnota niepełnosprawnych Wiara i Światło pragnie wyjechać do Medjugorie. Aby móc zrealizować ten pomysł postanowiła zbierać plastikowe nakrętki. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na wyjazd wielu osób, których nie stać na to by wyjechać i poznać to piękne miejsce. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w tę akcję i zachęcamy Was do zbiórki plastikowych nakrętek i przynoszenie ich do parafii. Pomagamy niepełnosprawnym i chronimy środowisko. Plastik można zostawiać w zakrystii lub pod schodami, przy wejściu do salek kościelnych. Dziś dodatkowa Msza św. dla Wspólnoty Wiara i Światło o godz. 15.30.

8.Kalendarz liturgiczny:
w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej we Fromborku
w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie

9.Z prasy katolickiej polecamy: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci z prezentem – różaniec oraz nowy numer Posłańca MBS – prenumeratorzy mogą odebrać w zakrystii.

11. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Kazimiera Tańska z ul. Grabowej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 14.15. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…