la-salette-saletyni-olsztyn

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Na Mszy św. o godz. 11.30 i 19.00 modlimy się w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zamówiona przez nauczycieli i wychowawców Bursy Zespołu Szkół Elektronicznych.

2.W przyszłą niedzielę organizujemy pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu na Uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zbiórka pielgrzymów przy naszym kościele. Wymarsz do Gietrzwałdu o godz. 05.00.

3.W środę wyruszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 7.00. Odjazd autokaru na lotnisko w Warszawie o godz. 7.45. Pielgrzymów zapraszamy po odbiór materiałów do zakrystii.

4.W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i w pierwszy piątek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Podczas nabożeństw okazja do spowiedzi.

5.Dnia 7 i 8 września nasi nowicjusze i klerycy złożą lub odnowią profesję zakonną w Sanktuarium MBS w Dębowcu. Polecamy ich Waszej modlitwie.

6.W sobotę, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”.

7.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty. Początek adoracji w po Mszy św. porannej. Zakończenie przed Mszą św. wieczorną. W niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00.

8.W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla chłopców chętnych do służby ministranckiej, aspirantów i ministrantów. Opiekunem służby liturgicznej jest ks. Piotr.

9.Zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy w piątek o godz. 17.30, a dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.00.

10.Informujemy rodziców i młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej,klas III Gimnazjum i klas I Szkół Średnich, że w miesiącu wrześniu należy zgłaszać się do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Przygotowania prowadzi ks. Jacek.

11.Informujemy rodziców i dzieci klas III, że w miesiącu wrześniu należy zgłaszać się do przygotowania do I Komunii Świętej. Spotkania będą w każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od października. I Komunia dnia 26 maja 2019 r. Przygotowania prowadzi ks. Piotr.

11.Miesiąc wrzesień: zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, Patronki naszej parafii, o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

12.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Kurię Archidiecezjalną. W przyszłą niedzielę na naszą parafię.

13.Zapraszamy rodziców po stracie dziecka w sobotę na Msze św. o godz. 15.00, a po niej na spotkanie w salce.

14.W dniach 14 -16 września Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium MBS w Dębowcu k. Jasła. Wyjazd 14.09 o godz. 7.00. Za pobyt dobrowolna ofiara. Koszt przejazdu w zależności od liczby uczestników. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z ks. Jackiem Gorzelanym MS (kom. 693 075 864; mail: fijat@wp.pl)

15.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

16. Odeszły do Pana: śp. Maria Nowicka z ul. Bursztynowej 15 oraz śp. Helena Piotrowska z Alei Róż 4 – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…