Jezus-dobry-pasterz-Saletyni

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA

1.Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2.W tym tygodniu módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. W najbliższą sobotę Dzień Wdzięczności w Seminarium HOSIANUM. Początek o godz. 10.00. W programie Msza św., zabawy, koncert zespołu Soli Deo Gloria, grill…

3.Dziś po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako jedynemu Panu. Zapraszamy!

4.Ewangelizacja w Olsztynie: przez najbliższe cztery niedziele trwa misja na placach: spotkania od godz. 15:30 do 17:30 pod ratuszem na Placu Jana Pawła II.

5.Zapraszamy młodzież na Oazę Wakacyjną. W tym roku jedziemy do Glotowa koło Dobrego Miasta. Termin: 23.06 – 9.07. Informacja i zapisy u ks. Jacka.

6.W dniu 26 maja (sobota) wyruszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Św. Lipce. Odwiedzimy również Reszel i Gierłoż. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy!

7.Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii wyniosła 2526,50 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, a w następną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne.

8.W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa.

9.Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla aspirantów, ministrantów, lektorów oraz ich Rodzin. Po Mszy św. spotkanie rodzinne w salce.

10.Za nami pierwsza część wizytacji. Wypadła dobrze. Za tydzień w niedzielę 29 kwietnia z racji wizytacji kanonicznej będziemy gościli w naszej Parafii Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Ksiądz Arcybiskup przybędzie na Mszę św. o godz. 8.30. Nie będzie wspominek, powitanie Księdza Arcybiskupa przez Ks. Proboszcza i Parafian, sprawozdanie Księdza Proboszcza. Zapraszamy Was Wszystkich, a szczególnie:
Godz. 8.30 Róże Różańcowe i związanych duchowo z La Salette (ARS)
Godz. 10.00 Duszpasterska Rada Parafialna, Wspólnoty Neokatechumenalne i SNE
Godz. 11.30 Dzieci oraz Wspólnota Wiara i Światło
Godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
Godz. 19.00 Młodzież i Odnowa w Duchu Świętym, będzie to Msza św. z udziałem proboszczów naszego Dekanatu Olsztyn Śródmieście

11.Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla Dzieci, Niedziela i Gość Niedzielny a w nim specjalny dodatek – Adhortacja Apostolska Ojca Świętego Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym.

12. Jerycho różańcowe będzie w naszej parafii w dniach 18 – 25 maja 2018 r.

13. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski, we wtorek – wspomnienie św. Jerzego; w środę – Święto św. Marka Ewangelisty.