kaplica-saletyni-olsztyn

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.Chrześcijanom połowę czasu pokuty wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 18.15 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.45, i dla dorosłych o godz. 17.30.

3.Informujemy, że 23 marca w piątek odbędzie się w naszej parafii wspólna droga krzyżowa o godz. 19.00 na Osiedlu ulic „Kolorowych”. Trasa: ul. Błękitna 11, Różowa, Zielona, Biała, Błękitna.

4.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i dla rodziców. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór modlitwy uwielbienia.

6.Prosimy o składanie jałmużny do skarbonek do Niedzieli Palmowej. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

7.Wielkanocne paschaliki do nabycia w zakrystii.

8.Zachęcamy do składania darów żywnościowych do kosza św. Franciszka., które zostaną rozwiezione w Wielkim Tygodniu.

9.W następną niedzielę Wspólnota Wiara i Światło zorganizuje kiermasz ozdób świątecznych. Składane ofiary posłużą na zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z tej wspólnoty

10.Zachęcamy do przekazania 1% podatku na fundusze charytatywne, w tym Saletyński Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

11.Dzisiejsza taca z racji II Niedzieli Miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

12.W dniach od 5 do 12 września organizujemy pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ. Trasa: Betlejem, Nazaret, Jerozolima, rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, Morze Śródziemne i Martwe, odnowienie przyrzeczeń chrztu w Jordanie, a przyrzeczeń małżeńskich w Kanie Galilejskiej, Jerycho, Góra Tabor, Góra Błogosławieństw i wiele innych miejscowości. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa Okęcie – Tel Aviv – Warszawa Okęcie. Koszt uczestnictwa: 1790 złotych i 400 dolarów. Spotkanie dla pielgrzymów będzie na początku kwietnia. Szczegółowy program znajduje się w gablocie, na stronach internetowych parafii i w zakrystii. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Zapraszamy!

13.W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Irena Wejt z ul. Jeziornej. Wieczny odpoczynek….