church-kościół-wielki-post

II Niedziela Wielkiego Postu

1.Ks. Arcybiskup Józef Górzyński przybędzie na wizytację do naszej Parafii w dniu 29 kwietnia. Podczas Mszy św. będą również spotkania ze wspólnotami i grupami parafialnymi. O godz. 13.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży

2.Dzisiaj modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów. Wspierajmy ich modlitwą i ofiarami, które dzisiaj składamy do puszek. Przez okres Wielkiego Postu do skarbon można składać jałmużnę wielkopostną.

3.Od wtorku do czwartku będą rekolekcje dla młodzieży, które poprowadzi zespół „Wyzwoleni z niewoli” z Białegostoku. Spotkania będą w szkołach średnich i w Bursie Elektronika. W czwartek Eucharystie w kościele. Szczegółowy program jest na plakatach w gablotach.

4.W tym tygodniu katecheza dla młodzieży i dorosłych będzie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

5.Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 17.15; w Niedzielę Gorzkie Żale o godz. 18.15.

6.Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla Wspólnoty Wiara i Światło.

7.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek, adoracja o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i możliwość spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 dla osób starszych i chorych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lurdzkie.

8.Odwiedziny chorych: w piątek – Osiedle nad Jeziorem Długim, w sobotę Osiedle ulic tzw. „Drzewiastych”, ulic „Kolorowych”, ul. Bałtycka i Jeziorna. Początek o godz. 9.00.

9.01 marca w czwartek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Walczyli za wolną Polskę, oddawali za nią życie i modlili się za nią. Stąd nasza wdzięczność i modlitwa za zmarłych i za żyjących naszych Bohaterów. Specjalny odczyt o godz. 18.30, w kościele M.B.Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15, wygłosi Radosław Nojman. Szczegóły na plakatach.

10.W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

11. W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przez świętami Wielkanocy.

12.W Gościu Niedzielnym znajdziemy cykl artykułów o Św. Ojcu Pio i wiele innych ciekawych artykułów.

13.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stefanię Gałdzińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.