mountain-krzyż-drewniany

I Niedziela Wielkiego Postu

1.Na początek drogi wielkopostnej rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje, które prowadzi

ks. Jacek Pawłowski MS, Rektor WSD Misjonarzy Saletynów z Krakowa wraz z klerykami. Dziś nauki podczas wszystkich Mszy świętych. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty już pół godziny przed każdą Mszą św. Nauki rekolekcyjne dla dzieci odbywać się będą w szkole. W środę na zakończenie rekolekcji dodatkowa Msza św. w DPS o godz. 15.30.

2.Z wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za otrzymane Słowo będziemy mogli złożyć ofiary na tacę we wtorek i w środę. Wesprzemy w ten sposób dzieło wychowania młodych Misjonarzy Saletynów.

3.Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są środki jakimi dysponuje Kościół i zachęca nas do korzystania z nich: gorliwe słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post.

4.Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:45; dorosłych i młodzież na godz. 17:30.

5.Kontynuujemy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Następna katecheza będzie głoszona w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie, by dołączyć do osób słuchających.

6.Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na misje.

7.Taca z ubiegłej niedzieli, II miesiąca, na potrzeby naszej parafii wyniosła 2703,90 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Ofiary za karnawałowe cisto na rekolekcje młodzieżowe wyniosły 1820,50 zł.

8.W okresie Wielkiego Postu będzie wystawiony Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest Wielkanocą.