the-alps-saletyni-olsztyn

VI Niedziela Zwykła

1.Dziś, 11 lutego, liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych, starszych i tych, którzy nimi się opiekują.

2.W minionym tygodniu, rozpoczęliśmy w parafii katechezy z Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu, z racji środy popielcowej, katechezy będą głoszone w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie.

3.W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 07.00; 08.30; 18.00 i 20.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie: gorliwsze słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post – oto środki służące nawróceniu serca.

4.Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5.W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16.45, a dorosłych na godz. 17.30. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 18.15 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.

6.Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i rodziców, po Mszy św. o godz. 11.30. Dzisiejsza taca, z racji drugiej niedzieli, miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

7.Dzisiaj mamy karnawałowy kiermasz ciast przygotowany przez Oazę młodzieżową naszej parafii. Datki z tego kiermaszu zostaną przeznaczone na młodzieżowe rekolekcje wielkopostne. W tym roku do poprowadzenia rekolekcji zaprosiliśmy zespół „Wyrwani z niewoli”.

8.We wtorek o godz. 18.45 liturgia dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

9.W przyszłą niedzielę rozpoczną się czterodniowe parafialne rekolekcje wielkopostne i dla dzieci szkoły podstawowej. Poprowadzi je saletyn, ks. Jacek Pawłowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Saletynów z Krakowa, który przybędzie wraz z klerykami. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Taca zbierana we wtorek i środę przez kleryków będzie przeznaczona na ich wykształcenie i utrzymanie seminarium.

10.Ks. Jacek obchodzi swoje imieniny. Dziękujemy Bogu za dar jego życia, powołania i posługi w naszej Parafii. Życzymy mu wszelkich łask Bożych i radości z owoców swojej pracy.