winter-zima-olsztyn

III Niedziela Zwykła

1.Czas ferii zimowych, który rozpoczęliśmy jest wspaniałą okazją, aby w miejscach, gdzie będziemy wypoczywać, dać wyraz naszej chrześcijańskiej wiary. O dobre przeżycie tego czasu pamiętajmy w naszych modlitwach.

2.Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W czwartek, święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie.

3.Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej i Mszę Świętą. Po Mszy św., w kaplicy Matki Bożej, modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, pragniemy Wam wszystkim podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, spostrzeżenia dotyczące życia naszej parafii.

Krótkie podsumowanie w liczbach: Odwiedziliśmy 640 rodzin; 88 nie życzyło sobie odwiedzin duszpasterskich a 561 mieszkań było zamkniętych, 28 pustych (razem 1317). Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczone zostaną, jak zawsze, na pomoc dla dzieł naszego Zgromadzenia, na pomoc dla Archidiecezji i część dla naszej parafii i wspólnoty.

Tych, którzy w czasie kolędy wyrazili chęć czy potrzebę głębszej rozmowy z duszpasterzem zapraszamy do kancelarii. Zachęcamy, aby nie odkładać w nieskończoność takich spotkań, rozmów z duszpasterzem. Możemy stwierdzić, że te odwiedziny duszpasterskie pomogły nam lepiej poznać i zrozumieć naszych Parafian. Mamy nadzieję, że i dla Was, Drodzy Parafianie, były okazją by nas, duszpasterzy poznać bliżej. Dziękujemy za te chwile zatrzymania się nad Słowem Bożym i modlitwę wspólną w czasie kolędy. Oby te odwiedziny posłużyły budowaniu, umacnianiu więzi potrzebnych we wspólnocie Parafii i Kościoła. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.

5.Taca z ubiegłej niedzieli przeznaczony na potrzeby naszej świątyni wyniosła 2332 zł i 70 gr. Bóg zapłać za Wasz dar. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

6.W dniach 22-27 stycznia 2019 roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie. Nasza Archidiecezja organizuje wspólny wyjazd. Chętni do udziału w tym wydarzeniu lub po uzyskanie więcej informacji mogą zgłaszać się do ks. Piotra. Zapisy trwają do końca stycznia.

7.Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA, w dniach 7-13 lutego 2018 r. W programie wiele atrakcji. Rozpoczęcie Mszą św. 7 lutego o godz. 18.30 w Parafii św. Mateusza ul. Ks. Popiełuszki 20. Informacja i zgłoszenia na plakatach oraz na stronach www.olsztynski.civitascristiana.pl

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Małym Gościu Niedzielnym dla dzieci dodatek – płyta CD i plakat z Kamilem Stochem. W tym roku ulega zmianie cena Małego Gościa i wynosi 5 zł.

9.W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Henryk Przybylski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….