statue-holy-virgin-matka-boża

I Niedziela Adwentu

1.W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym – Duch który umacnia miłość”. Módlmy się, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2.Niech pomocą w adwentowym oczekiwaniu będą rekolekcje parafialne. Dziś nauki podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy roraty z homilią o godz. 6.45, Msze św. kazaniami dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi ks. Kazimierz Fiećko z Warszawy, były misjonarz z Kazachstanu. Taca na zakończenie rekolekcji, we wtorek i środę, będzie przeznaczona na cele misyjne i wykształcenie nowych misjonarzy.

3.Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie o godz. 6.45.

4.W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

5.W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godziny 12.00 do 13.00 kościół będzie otwarty na modlitwę indywidualną podczas :godziny Łaski”.

6.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych i kosmetyków dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest przed Świętami Bożego Narodzenia.

7.Dziś po po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca. Natomiast ministranci rozprowadzają kalendarze saletyńskie na rok 2018. Składane ofiary są na cele ministrantów.

8.W przyszłą niedzielę wspólnota Wiara i Światło zorganizuje kiermasz ozdób choinkowych. Ofiary zebrane posłużą jako pomoc w zorganizowaniu wypoczynku wakacyjnego dla członków tej wspólnoty.

9.W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas. Ofiara na opłatki jest przeznaczona na klasztor Sióstr Kapucynek w Szczytnie. Ofiara za świece na dzieła miłosierdzia Caritas.

10.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców.

11.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na naszą Archidiecezję. W następną niedzielę II miesiąca taca na potrzeby naszej Parafii, a zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12.Z prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z lampionem na roraty i kolejny, ostatni w tym roku, numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Prenumeratorzy mogą odebrać Posłańca w zakrystii. Zachęcamy do prenumeraty Posłańca MBS na rok 2018, 7 numerów w cenie 35 zł.

11.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 wieczór modlitwy uwielbienia.

12.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Koczan i śp. Józef Ogonowski obaj z ul. Jeziornej. „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista, niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”.